Intersnack Slovensko, a.s.

Zodpovednosť voči spotrebiteľom

Inovujeme,

aby sme uspokojili rastúci dopyt po lepších snackoch

Lentil Chips

Popularita našich inovatívnych šošovicových chipsov sa ukázala byť jedným z najväčším zdrojov rastu v kategórii špecialít.

Predaj novej zdravej alternatívy, ktorá bola uvedená na trh pod rôznymi značkami v 11 krajinách v celej Európe, vrástol v roku 2020 o 72 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Teší nás tiež, že Nielsen institut pre výskum trhu zaradil v roku 2020 naše nemecké Funny-frisch Linsen Chips produkt (Šošovicové Chipsy) medzi 25 najlepších prelomových inovácií v Európe.

Rastúci dopyt po výživných produktoch
V spoločnosti Intersnack sme už pred rokmi zaznamenali rastúci dopyt po výživných produktoch. Anders Andersson, riaditeľ výskumu a vývoja našej značky Estrella vo Švédsku, vysvetľuje, ako v dôsledku tohto vývoja začal pracovať na novom výrobku. „Pred desiatimi až pätnástimi rokmi si len nepatrné množstvo ľudí, okrem niekoľko málo návštevníkov posilňovní, uvedomovalo, koľko bielkovín prijímajú.

To všetko sa však zmenilo a záujem o nutrične bohaté potraviny majú teraz už i ostatné skupiny spotrebiteľov.

Intersnack Illustration

“Zdravšie varianty by mali byť rovnako chutné, nie takmer také chutné, ako ostatné produkty. Nerobíme kompromisy v chuti.”

Anders Andersson, riaditeľ pre výskum a vývoj, značka Estrella, Švédsko.

Estrella Brand Chips Bag

Začali sme hľadať ďalšie zdravé ingrediencie s vysokým obsahom bielkovín. Po mnohých pokusoch s radom alternatív, ktoré mali vo výsledku horkú chuť, ako fazule, hrášok a chia, sme si vybrali šošovicu. Prečo? Pretože má nielen vysoký obsah bielkovín, ale zachováva si i skvelú chuť, keď sa zmieša s ďalšími jedinečnými ingredienciami.

A bowl filled with dry red lentils stands on a wooden plank.

Menej tuku, skvelá chuť

Šošovicové lupienky predstavujú zdravšiu voľbu, pretože obsahujú o 40 % menej tuku ako klasické chipsy. Bez ohľadu na to, aké zdravé sú produkty, skvelá chuť je zásadná. Úspech našich šošovicových chipsov túto skutočnosť len potvrdzuje. Rakúski a nemeckí spotrebitelia majú možnosť pochutnávať si taktiež na cícerových chipsoch. Okrem radu stávajúcich inovatívnych produktov nestále pracujeme na vývoji mnohých ďalších. Naši priaznivci sa teda majú na čo tešiť!

Chickpea chips in a bowl on the table, next to it a small bowl with hummus

Zodpovednosť

voči spotrebiteľom

Zaviazali sme sa poskytovať spotrebiteľom chutné a výživnejšie možnosti. Neustále pracujeme na tom, aby boli naše produkty zdravšie a prirodzenejšie, a to znížením tuku, soli, cukru a zbytočných prísad a alergénov.

Ďalšie príbehy z oblasti udržateľnosti

A woman with pink bobble hat sits in front of a bush with macadamia fruits

Makadamové orechy

Podporujeme drobných pestovateľov v Malawi

View of a hand, holding a sign with a recycling logo

Obalový materiál

Lepšími obalmi podporujeme fungovanie obehového hospodárstva

Bird's eye view: Many colleagues in work clothes stand around a table in a meeting room and analyze figures together.

Nápomocné vedenie zamestnancov

Motivujeme našich zamestnancov k vyššiemu nasadeniu a podporujeme rozvoj ich talentu